Recenzja włóczki RUNO od Stenli ze sklepu Magicloop

Skład

  • 30% wełna merino
  • 20% alpaka
  • 15% wiskoza
  • 35% akryl

Stenli Runo to przędza z multifilamentowych loków ułożonych w puszyste gałązki z delikatnej wolumetrycznej mieszanki naturalnych włókien alpaki i merynosów oraz akrylu. Właściwości termoizolacyjne Runo są wyjątkowe, co sprawia, że przędza ta jest najlepszym wyborem do robienia na drutach ciepłych kamizelek, kurtek, płaszczy oraz obszernych dodatków zimowych. Gama kolorów jest stonowana i naturalna. Z włóczki Runo można również dziać kołdry, ozdobne ciepłe koce i dziecięce dodatki zimowe. Dobrze komponuje się z klasycznymi włóczkami i nadaje dzianinie oryginalny wygląd. Runo to włóczka, która swoje piękno ukazuje w prostych dzianinach z wykorzystaniem podstawowych ściegów.

Grubość

Długość motka: 46 m

Waga: 100 g

Zalecane:  Druty 10 – 12 mm;

Pielęgnacja: pranie ręczne, suszenie na płasko

Struktura

stenli runo

Włóczka Runo marki Stenli jest grubą fantazyjną włóczka typu bouncle (bukla). Jest bardzo miękka, puszysta i miła w dotyku. Loki (bouncle) są duże i przestrzenne, luźno zwinięte na mocnej nitce przewodniej. Runo swoim wyglądem przypomina naturalny owczy korzuch.

Kolorystyka

Kolorystyka włóczki Runo umożliwia skomponowanie dzianin w kolorach natury (biel wełny, beżowy, szary):

oraz bardziej wyrazistych (musztardowy, różowy):

Możemy wybierać spośród kolorów jednolitych jak i bardziej melanżowych, wielowymiarowych i odrobinę niejednoznacznych:

Komfort pracy

Praca z włóczką Runo wymaga odrobiny skupienia ale z uwagi na użycie drutów o dużej średnicy dzianina rośnie sprawnie i szybko widać efekty pracy. Włóczkę możemy przerabiać pojedynczo lub też w połączeniu z inną nitką i w każdym przypadku stworzy niepowtarzalną i interesującą dzianinę. Jest mocna i nie rwie się. Nie gubi nadmiernie włosków i nie ma tendencji do nadmiernego wyciągania.

Walory użytkowe

Dzianina wykonana z włóczki Runo jest niezwykle interesująca, przyjemnie ciepła i wygląda zjawiskowo. Nie można przejść obok niej obojętnie. Części garderoby wydziergane z Runa przypominają wyglądem kożuch naturalny, ale są dużo bardziej miękkie, puszyste i lekkie.

Runo jest miła dla ciała i nie gryzie. Nie gubi nadmiernie włosa przy dzierganiu czy noszeniu ale może zostawiać delikatne włoski na ubraniach w kontrastowym kolorze.

Co z niej wydziergałam?

Z włóczki Runo w kolorze białym powstała rewelacyjna czapka uszanka ze wzoru Anny Karolczak. Wzory Anny oraz filmiki instruktażowe możecie zobaczyć na jej kanale You Tube. Wzór oraz włóczkę możecie dostać w sklepie Magicloop.

Podsumowanie

Runo od Stenli to włóczka nietuzinkowa, obok której nie można przejść obojętnie. Można stworzyć z niej „korzuchową” kamizelkę, długi kardigan lub ciepłą kurteczkę-bomberkę. Wyczarujesz z niej również modną czapkę uszankę czy mięsisty komin. Połączona z inną włóczka nada naszym projektom oryginalności.

Uważam, że włóczka Runo z uwagi na grubość i strukturę typu „bouncle” może zastąpić dużo droższą „Phildar Natural Loops” z której powstała bamberka Yelina a efekt będzie tak samo spektakularny.

Dziękuję Marcie ze sklepu Magicloop za udostępnienie włóczki do recenzji.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.