Recenzja włóczki Midntssol od CaMaRose.

Skład

 • 54% baby alpaka
 •  10% wełna merynosów
 • 36% lyocell

Bardzo miękka i puszysta włóczka MIDNATSSOL, która jest wspaniałą alternatywą dla Silk Mohair. Włóczka zupełnie nie gryzie i składa się z włókien baby alpaki, wełny merynosów (non mulesing) oraz włókien lyocellu. 

A czym jest właściwie ten lyocell? Jest to sztuczny jedwab, wykonany z włókien otrzymywanych z masy celulozowej (włókna celulozowe do produkcji lyocellu pochodzą z azjatyckiego drewna eukaliptusowego) przy użyciu przędzenia na mokro. Dzięki właśnie temu, że MIDNATSSOL posiada w swoim składzie lyocell (czy też tencel), dziania jest odporna na zgniecenia, bardzo elastyczna, oddychająca i wytrzymała. Co jest najważniejsze – lyocell jest przyjazny środowisku i w 100% biodegradowalny. 

Grubość

Waga motka: 25g
Szacowana długość: 200m
Zalecany rozmiar drutów: 3-4mm
Próbka 19-22 oczek i 30-36 rzędów to kwadrat 10 cm x 10 cm 

midnatssol

Struktura

Włóczka Midnatssol jest z wyglądu podobna do kid moheru, z ta różnicą, że zupełnie nie gryzie. Idealnie więc zastępuje moher wszędzie tam, gdzie potrzebna jest objętość i puszystość ale bez irytującego smyrania jaki może dawać moher. Nitkę Midnatssol pokrywa dość krótki, miękki, alpakowy włosek. W niektórych kolorach (szczególnie tych ciemniejszych) rdzeń nitki jest odrobinę jaśniejszy od włoska.

Camarose midnatssol

Kolorystyka

Kolorystyka włóczki Midnatssol jest jednym z jej najwiekszych, zaraz po jej składzie i miękkości, atutów. Przepiękne i niespotykane nigdzie indziej kolory zachwyca od pierwszego spojrzenia. Barwy są harmonijne, naturalne i bardzo twarzowe. Do wyboru mamy kolory pastelowe, intensywne i cukierkowe oraz stonowane, nawiązujące do natury.

Camarose midnatssol

Komfort pracy

Praca z włóczka jest bardzo przyjemna i bezproblemowa. Bardzo łatwo przerabia się Midnatssol pojedynczo, w połączeniu z inną nitką oraz solo. Nitka nie plącze się, nie rozdwaja i bardzo łatwo się prowadzi. Jest niezwykle uniwersalna i pasuje praktycznie do każdego projektu. Nie rozciąga się, nie kurczy i nie zmienia formy. Jest trwała i nie ma skłonności do pilingowania. Pięknie się blokuje i wygładza po praniu.

Camarose midnatsol

Walory użytkowe

Dzianina wykonana z włóczki Midnatssol jest bardzo wygodna, przyjemnie ciepła i wygląda zjawiskowo. Grubość dzianiny można łatwo regulować poprzez dziergnie jednej, dwóch a nawet trzech nitek na raz.

Midnatssol absolutnie nie gryzie, co jest rzadkością wśród włókien z włoskiem i jest bardzo komfortowa dla ciała. Nawet bardzo wrażliwe osoby mogą nosić ją bez obaw. Dlatego uważam, że jest idealnym zamiennikiem moheru który lubi smyrać i gubić włoski.

Włóczka ma ekologiczny skład i wyprodukowana jest z najwyższa dbałością o dobrostan zwierząt.

Midantssol nie rozciąga się w noszeniu i trzyma formę po blokowaniu. Nie zmienia rozmiaru po praniu. Pilingowanie jest bardzo umiarkowane i łatwo sobie z nim poradzić. Nie gubi włosa podczas dziergania.

Co z niej wydziergałam?

Z włóczki Midnahttps://needforknit.pl/pl/c/Midnatssol/94tsool w kolorze brzoskwiniowym powstał kardigan ze wzoru Cardigan no. 1 autorstwa Handmade State of Mind . Zużyłam 11 motków na rozmiar M dziergany 3 nitkami.

Ten wzór jest robiony na drutach od góry do dołu bez zszywania ściegiem dżersejowym. Tułów przerabiany jest na 4 nitkach Midnatssol trzymanych razem, a plisa oraz ściągacze rękawów na 2 nitkach ręcznie farbowanego merino. 

Podsumowanie

Midnatssol od CaMaRose to zdecydowanie jedna z moich ulubionych włóczek. Zastępuję nią moher we wszystkich projektach oraz z wielką przyjemnością używam solo. Można dziergać z niej wszelkie części garderoby i dodatki. Nie sprawia problemów przy przerabianiu i doskonale się nosi.

Nie wyciąga się i nie gubi włosa. Jest trwała, miękka i puszysta.

Polecam z całego serca!

 • Skład
  10
 • Struktura
  10
 • Kolorystyka
  10
 • Komfort pracy
  10
 • Walory użytkowe
  10
The Good

miła dla ciała

uniwersalne zastosowanie

idealnie zastępuje moher

bezproblemowa w użytkowaniu

The Bad

0
1010
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.