Jak dobrze zaplanować pracę nad projektem dziewiarskim?

Rękodzieło jest dziedziną z pogranicza sztuki i rzemiosła. Każdy Twórca wkłada w swoją pracę mnóstwo serca, czasu i wysiłku, starając się, aby stworzone przez niego rzeczy były dopracowane w każdym szczególe.

Ten, kto kiedykolwiek spróbował stworzyć coś własnymi rękoma, przekonał się, że projekt dziewiarski, szydełkowy, czy każdy inny, wymaga zaangażowania i wielkiej ilości czasu i skupienia. Każda rzecz, która wyszła z pod naszych dłoni kosztowała nas wiele trudu ale i przyniosła wiele satysfakcji.

Jak sprawić, żeby praca nad projektem była czystą przyjemnością, bez prucia i irytujących poprawek? Jak zredukować ryzyko błędów, które powstają często już na etapie planowania a które mogą nas kosztować nie tylko utracony czas ale i wyrzucone w błoto pieniądze?

Możesz sobie pomóc!

Sama jestem osobą, której „pięta achillesową” jest wszelkiego rodzaju planowanie. Zazwyczaj działam pod wpływem impulsu, ciągnąć ” pięć srok za ogon” i trudno mi się skupić na jednym zadaniu. Szybko się nudzę, a niektóre decyzje nie są wcale przemyślane na tyle, na ile bym chciała.

Zaczynając swoją przygodę z dzierganiem, zauważyłam, że chaotyczne podejście do mojego hobby bardzo utrudnia mi życie.

Liczba interesujących mnie wzorów, ciekawych włóczek, drutów które potrzebuję stale rosła a ja łapałam się na tym, że kupuję trzeci raz ten sam rozmiar drutów i tonę z niepotrzebnych na tą chwilę włóczkach.

Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit
Planer Dziewiarski Eco, Długopis „dziergam bo lubię” z miarką, Need for Knit

Zbyt wiele czasu zajmowało mi szukanie zamienników włóczek do planowanych projektów, sprawdzanie tego, co już posiadam i dobieranie wzorów do włóczek, które wpadły mi w oko. Zapisywałam dane na luźnych karteczkach które gubiłam, i cała „zabawa” zaczynała się od początku.

Zaczęłam więc szukać sposobu aby usystematyzować swoją wiedzę i jak najlepiej wykorzystać materiały, które już posiadam.

Uświadomiłam sobie, że dobrym rozwiązaniem będzie dokładne zaplanowanie pracy i rozłożenie jej na przemyślane etapy oraz spisanie wszystkich wzorów które posiadam w jednym miejscu po to, aby w jednej chwili móc wrócić do potrzebnych informacji.

Tak narodził się pomysł na powstanie Planera dziewiarskiego – prostego, przystępnego i dobrej jakości notatnika dedykowanego dziewiarstwu, z którym wszystko stanie się naprawdę proste.

Jak dobrze korzystać z Planera Dziewiarskiego i wykorzystać cały jego ponetcjał?

W tym artykule zdradzę Wam kilka tajemnic dobrego planowania i odpowiem na pytanie jak dobrze korzystać z Planera dziewiarskiego w taki sposób, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Projekt start!

Planowanie zawsze warto rozpocząć od ustalenia daty rozpoczęcia projektu, ustalenia potrzebnych materiałów i wybranie odpowiedniego wzoru.

Możemy też podejść do sprawy nieco inaczej, i tak jak ja, wpisać do Planera podstawowe dane (dedykowana włóczka, druty, próbka) zgromadzonych wcześniej wzorów, po to, aby pózniej móc wrócić do nich w dowolnym momencie gdy „na horyzoncie” pojawi się ciekawa włóczka.

Znając wagę i długość włóczki lub dedykowane druty, możemy szybko „przekartkować” swoje wzory i zobaczyć, który z nich będzie idealny dla nitki, która skradła nasze serce.

Możemy też, oczywiście, przy pomocy Planera tworzyć własne wory i autorskie projekty.

Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit
Planer Dziewiarski Eco, Długopis „dziergam bo lubię” z miarką, Need for Knit

Praca ze wzorem

Gdy już wybierzemy interesujący nas wzór lub opracujemy główne założenia własnego projektu, wpisujemy jego nazwę, autora lub źródło z którego pochodzi (np. you tube, Raverly) w przeznaczone do tego celu miejsca w plenerze.

Planer Dziewiarski Need for Knit jest tak skonstruowany, że na każdy projekt przeznaczone są dwie strony, które możemy zapełnić danymi.

Każdy Planer dziewiarski Need for Knit posiada 100 stron. Jeden Planer wystarczy Ci więc na szczegółowe opisanie aż 50 projektów.

W moduł „Nowy Projekt” planeta dziewiarskiego wpisać można informacje takie jak rozmiar oraz parametry dedykowanej włóczki. Ważną informacją będzie też wskazówka dotycząca przewidzianego w projekcie rozmiaru drutów oraz uzyskanej próbki.

Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit
Planer Dziewiarski Eco, Długopis „dziergam bo lubię” z miarką, Need for Knit

Jeśli nie korzystasz z gotowych wzorów, lubisz improwizować i wymyślać własne projekty to planer dziewiarski będzie idealnym narzędziem do rozrysowania autorskich rozwiązań i pomysłów.

Jest w nim specjalne, miejsce przeznaczone na szkic z krateczkami do zaznaczania poszczególnych oczek.

Zapewniasz sobie szybki dostęp do potrzebnych informacji!

Po wypełnieniu wszelkich potrzebnych informacji podstawowych, do zapisków możemy dodać także notatki, które będą istotne w czasie pracy nad dzierganą rzeczą.

Od teraz będziecie mogli w każdej chwili wrócić do tych danych.

Pamiętaj. Jeśli kiedyś wpadnie Ci w oko jakaś interesująca włóczka , możesz w mgnieniu oka przekartkować swoje projekty w poszukiwaniu tego, który będzie odpowiedni. I odwrotnie. Dzięki wpisanymi w Planer informacjom, dobranie włóczki do projektu czy projektu do włóczki nigdy nie było tak proste.

W każdej chwili możesz też zajrzeć do projektów, które już ukończyłaś, aby przypomnieć sobie wszystkie kluczowe informacje i zawsze móc do nich wrócić.

Jak oszczędzić czas i pieniądze?

Kiedy wybierzesz już projekt i włóczkę, jakiej chcesz użyć do jego wykonania, z Plenerem dziewiarskim Need for Knit możesz zaplanować też wszystkie koszty związane z realizacją projektu. W Plenerze jest specjalny moduł przeznaczony do tego celu.

Wystarczy, że uzupełnisz liczbę potrzebnych motków, wpiszesz ich cenę i podsumujesz. Możesz uzupełnić również nazwę pasmanterii w której zakupiłeś materiały oraz inne jej źródło, takie jak na przykład „zapas własny”. Teraz, podliczenie wszystkich kosztów zajmie Ci tylko chwilę.

Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit
Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit

Jeszcze więcej korzyści dla małych biznesów

Dziergając z Planerem dokładnie wiesz ile czasu poświęcasz na każdy z projektów, ile będzie on kosztował i jak dokładnie będzie przebiegała praca nad nim.

Jest to nieoceniona pomoc nie tylko dla osób zajmujących się rękodziełem hobbistyczne ale dla wszystkich tych, którzy sprzedają lub planują sprzedawać swoje prace.

Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit
Planer Dziewiarski Eco, Długopis z miarką, Need for Knit

Mając pod ręką wszelkie informacje, takie jak czas poświęcony na wykonanie projektu, zużycie materiałów i koszty związane z jego realizacją możemy łatwiej podejmować świadome decyzje dotyczące wyceny wydzierganych rzeczy.

Zwiększasz szansę na szybkie osiągnięcie celu

Dobre planowanie pracy gwarantuje, że żaden projekt nie pozostanie niedokończony.

Jeśli więc chcesz zwiększyć swoje szansę na dziewiarski sukces i uporządkować swoją wiedzę, wzory, notatki, lub chcesz zacząć pracę nad własnymi projektami, zajrzyj na stronę Need for Knit, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo praktycznych artykułów, dzięki którym dzierganie stanie się jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

W Need for Knit znajdziesz rzeczy stworzone przez dziewiarkę dla innych osób podzielających tę samą pasję!

Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit
Planer Dziewiarski Eco, Need for Knit

Miłego dziergania!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.