Recenzja włóczki Drops Melody

Skład

71% Alpaka, 25% Wełna, 4% Poliamid

Drops Melody to miękka i puszysta włóczka z długim włosem. Nitka jest bardzo lekka a z wyglądu przypomina moher.

Drops Melody
Włóczka Drops Melody

Grubość

Grupa włóczek:  D (12-15 oczek) / 12 ply/ chunky

Waga/długość motka: 50 g = ok. 140 metrów

Zalecany rozmiar drutów: 8 mm

Próbka: 10 x 10 cm = 12 o. x 14 rz.

Struktura

Drops Melody jest bardzo puszysta i lekka jak piórko. Posiada długi, nierównomiernie rozłożony na nitce włosek. Jest odpowiednia na grube druty (8mm), dzięki czemu robótka rośnie bardzo szybko a dzianina pozostaje puszysta. Wyroby z tej włóczki będa miękkie, miłe w dotyku i absolutnie nie gryzące.

Kolorystyka

Drops Melody występuje w 16 wersjach kolorystycznych, od barw neutralnych i pastelowych do bardziej wyrazistych. Kolor „szary perłowy” 03, z którego korzystałam, jest wielowymiarowy, delikatny ale bardzo efektowny.

Komfort pracy

Nie miałam większego problemu przerabiając Melody na drutach nr.8 ale spodziewam się, że przy ścisłym przerabianiu lub cieńszych drutach długi włosek może się plątać i zbijać a praca z nitką może być problematyczna. Podczas przerabiania lekko gubi włos. Nie nadaje się do prucia.

Długi włos może stanowić utrudnienie przy przerabianiu. Bardzo trudno się ją pruje.

Walory użytkowe

Dzianina z włóczki Drops Melody jest puchata, lekka i miła dla ciała. Włosek nie jest gryzący. Po zamoczeniu  sweter rozciąga się znacznie (zwłaszcza w szerz) ale po odpowiednim ułożeniu i wysuszeniu wrócił do nadanej mu formy. Prana ręcznie w zimnej wodzie dzianina zachowała swój pierwotny wygląd. Farbuje przy pierwszym zamoczeniu. Podczas noszenia dość mocno gubi długie włoski, które przyczepiają się do tkanin (zwłaszcza ciemnych).

Co z niej wydziergałam?

Easy wrapped cardigan @easeyasknit. Wzór, w języku angielskim, możecie znaleść TU

Podsumowanie

Miękka, lekka i puszysta włóczka z długim włosem, nadająca się idealnie na swetry, akcesoria a także jako dodatek do innych włóczek, którym nada puszystości. Jest ciepła i bardzo przyjemna dla skóry. Nie gryzie i jest jedwabista w dotyku więc będzie odpowiednia dla wrażliwców. Dość wygodnie się ją przerabia na dużych drutach i robótki szybko przybywa, ale trzeba liczyć się z tym, że długi włos może mocno utrudniać pracę. Dodatkowo, nie nadaje się do prucia. Po praniu może się wyciągnąć i wymaga dokładnego blokowania ale po wyschnięciu zachowuje nadany kształt. Podczas noszenia gubi długi włos który może oblepiać inne części garderoby.

Punktacja:
 • Skład
  8
 • Kolorystyka
  9
 • Komfort pracy
  7
 • Walory użytkowe
  7
The Good

Miękka i puszysta

Miła dla ciała

Nie gryzie

Ciekawy wygląd

The Bad

Może pozostawiać włos na innych częściach garderoby

Trudno się pruje

Może wyciągać się w trakcie prania

0
7.810
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.