Recenzja włóczki Eco baby brushed od Gabo Wool

Skład

100% Alpaka (22 mic.)

Eco Baby Brushed to delikatna, bardzo lekka i puszysta włóczka z włoskiem. Nitka nie jest farbowana i występuje tylko w naturalnych barwach okrywy alpak.

Eco baby brushed, Gabo Wool

Grubość

Grupa włóczek: Aran

Waga/długość motka: 50 g = ok. 200 metrów

Zalecany rozmiar drutów: 4 – 5,5 mm

Próbka: 10 x 10 cm = 17 o. x 23 rz.

Eco baby brushed, Gabo Wool, kolor płowy

Struktura

Eco Baby Brushed  to nitka szczotkowana powstała z wełny czesankowej (worsted). Bazę włóczki szczotkowanej jest przędza typu bukla (Boucel) czyli pętelkowa. Zbudowana jest ona z mocno skręconego rdzenia oraz oplątywanych wokół niej luźno dwóch nitek tworząc malutkie supełki. Przędza trafia na maszynę szczotkującą która zrywa supełki tworząc włochatą strukturę. Następnie jej forma utrwalana jest przy użyciu pary wodnej a na samym końcu zwijana w moteczki.

eco baby brusherd
Eco baby brushed, Gabo Wool, kolor płowy

Kolorystyka

Kolorystyka włóczki Eco Baby Brushed czyni ją absolutnie wyjątkową. Włoczki te nie są farbowane i występują tylko w naturalnych barwach okrywy alpak żyjących w wysokich pasmach And Peruwiańskich. Występuje w 6 niesamowitych, stonowanych kolorach.

eco baby brushed Gabo wool
Eco baby brushed, Gabo Wool, kolorystyka

Komfort pracy

Włóczka, mimo włochatej struktury nie sprawia żadnego problemu przy przerabianiu. Nie gubi włosków, nie rozdwaja się ani nie urywa. Prucie może być jednak utrudnione. Jest lekka i delikatna dla dłoni i bardzo przyjemnie się z nią pracuje.

Walory użytkowe

Dzianina z włóczki Eco Baby Brushed jest niezwykle lekka, delikatna i jednocześnie ciepła. Jest miła dla skóry i zupełnie nie gryzie, więc można ją nosić nawet na gołą skórę. Ze względu na swoją delikatność może dość mocno rozciągać się w trakcie noszenia (zwłaszcza ścieg ściągaczowy robiony luźniej jedną nitką, jak w moim swetrze). Włosek początkowo rozkłada się nierównomiernie a po praniu ładnie wyrównuje się. W trakcie noszenia nie gubi włosków i nie „obiera” ale może mieć tendencję do „bobienia” w miejscach narażonych na pocieranie.

Co z niej wydziergałam

Sweater no 7 ze wzoru My favourite Things – Knitwear

Podsumowanie

Niezwykła struktura, puszystość, wyczuwalna w dotyku miękkość oraz piękne kolory są cechami wyróżniającymi Eco Baby Brushed Gabo Wool. Dzianina powstała z tej włoczki jest lekka jak piórko, delikatna i miła. Pomimo dość długiego włoska, można ją nosić nawet na gołą skórę (wrażliwym może więc zastąpić moher).Tworzy efektowne dzianiny zarówno z jednej jak i z dwóch nitek a przy tym jest bardzo wydajna. Pozwala stworzyć sweterek nawet z 5 motków. Nie gubi włosków, nie „obiera” i nie sprawia problemow przy pracy. Po praniu pięknie poddaje się formowaniu ale trzeba mieć na uwadze możliwość rozciągania się dzianiny w trakcie prania oraz noszenia i dobierać odpowiedni rozmiar i projekt. Włosek, tak jak w przypadku innych włoczek alpakowych z dłuższym włosem, może się mechacić i wymagać „golenia”.

Włóczkę możecie nabyć w firmowym sklepie Gabo Wool lub w pasmanteriach współpracujących z marką np. Magic Loop.

Punktacja
 • Skład
  10
 • Kolorystyka
  10
 • Komfort pracy
  10
 • Walory użytkowe
  8
 • Miła dla skóry?
  10
The Good

Kolory naturalnej okrywy alpak

Wyjątkowa miękkość i ciekawa faktura

Dobrze poddaje się kształtowaniu podczas blokowania

Miła i komfortowa w noszeniu

Delikatna i lekka jak piórko ale ciepła

The Bad

Włosek może mieć tendencję do mechacenia

Może się rozciągać

0
9.610
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.