Wywiad z Jolą Mazurek, you tubową „Babojolą”.

Jola Mazurek

Prawdziwa specjalistka od szydełka i drutów. Skromna i naturalna. Posiada niesamowity dar do przekazywania wiedzy a my kochamy jej „Yoytubowe” tutoriale.

Poznajcie Jolę Mazurek – @babojola!

Jola Mazurek

Czym się zajmujesz?

Zajmuję się rękodziełem. To jest moje hobby ale też i praca. Więc można powiedzieć, że jestem przy okazji szczęściarą, bo robię to co lubię.

Prowadzę pasmanterię „Woolpaczka” i kanał na Youtubie Jola Mazurek gdzie zachęcam, inspiruję i uczę robić na drutach i szydełkowania.

Jak to się zaczęło?

Samo jakoś tak wyszło. Zaczęłam bardzo nieśmiało tworzyć filmy na Youotubie ale okazało się,  że mam dar do uczenia i przekazywania wiedzy. Kanał został bardzo ciepło przyjęty przez odbiorców.  Udostępniane filmy przyciągnęły nowych obserwatorów a ja dostałam całą masę motywacji do dalszej pracy.

Idąc za ciosem otworzyłam pasmanterię, w której sprzedaję materiały, które wykorzystuję w tutorialach.

Co mnie inspiruje

Jola Mazurek

Ktoś, kto obserwuje mój kanał wie, że główną tematyką są torby, czapki i maskotki.

Głównie jednak ukierunkowana jestem na szydełkowe torby. Bardzo lubię torby, więc teraz mam możliwość robienia ich sobie sama a przy okazji mogę pokazać od A do Z jak ją wykonać .

To lubię

Mam swoje ulubione druty i szydełka. Długo szukałam tych fajnych, wygodnych i dobrych gatunkowo.

Natomiast jeśli chodzi o włóczki to lubię te o naturalnym składzie ale używm też mieszanek. Natomiast torby robię ze sznurków bawełnianych i przędzy bawełnianej typu t-shirt. Ostatnio to są moje ulubione materiały.

Jak pracuję

Czasami mam kompletną pustkę w głowie a czasami całą głowę pomysłów. Ale zanim zacznę kręcić film to najpierw robię daną rzecz, potem drugą, czasami kolejną, spisuję sobie, notuję a dopiero siadam do kręcenia. Dzięki temu w mojej głowie jest już wszystko poukładane i wiem co i kiedy chcę zrobić, powiedzieć i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jola Mazurek

Co jest dla mnie ważne

W życiu ważna jest dla mnie lojalność, bezinteresowność, stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa.

W wolnych chwilach

Moje hobby jest moją pracą więc można powiedzieć, że nie mam wolnego czasu. Moja rodzina i znajomi wiedzą, że ja nawet na grila przychodzę z robótką. Odpoczywam z robótką w ręku. Jeździmy też z mężem rowerami.

Obecnie sporą częśc wolnego czasu poświęcam bezdomnym kotom. Dokarmiam i sterylizuję. Szukam domów dla odłowionych maleńkich kotów. Robię budki żeby miały swój dach nad głową i mogły przetrwać zimę. Uświadamiam i namawiam do sterylizacji innych miłośników tych zwierząt. Zarażam miłością do nich.

Plany na przyszłość

Nie wiem jak, bo ja jestem osobą, która cieszy się z małych rzeczy i nie wybiega zbytnio w przyszłość ale właśnie udało mi się zmaterializować jedno ze swoich marzeń, którym jest planer dziewiarski, który mam nadzieję pomoże mi ale również wszystkim tym, którzy lubią zapisywać, spisywać, notować i planować. Niedawno pojawił się w sprzedaży i mam nadzieję, że przypadnie do gustu moim odbiorcom.

Planer szydełkowy Jola Mazurek & Need for Knit
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.