Wywiad z Krystianem Pozorskim, założycielem Gabo Wool

Kim jesteśmy?

Gabo Wool to polska marka, która powstała dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zdobytemu w Skandynawii. W naszej ofercie znajdziecie włóczki o naturalnym składzie oraz projekty (wzory) utalentowanych polskich rękodzielniczek a to wszystko skomponowane w zestawach dla ułatwienia zakupu.

Krystian Pozorski, Gabo Wool


Moja przygoda z włóczką rozpoczęła się w roku 2011, kiedy to zatrudniłem się w firmie Sandnes Garn produkującej włóczkę, firmie, która istnieje od ponad 145 lat i jest jedną z ostatnich, która nadal produkuje włóczkę w Norwegii. 

Jak to się zaczęło

gabo wool
Holly Blue Mittens, Gabo Wool

Na samym początku zajmowałem się barwieniem przędzy, po niecałym roku otrzymałem propozycje zajęcia stanowiska zastępcy kierownika na kompletnie innym dziale, zajmującym się czesaniem, przędzeniem, czyszczeniem, łączeniem oraz skręcaniem przędzy czesankowej. Po pół roku od rozpoczęcia pracy na tym dziale i intensywnej nauce, byłem już kierownikiem tego największego działu firmy. Zarządzałem i koordynowałem pracę kilkunastoosobowego zespołu i tak przez ostatnie 7 lat dopóki nie postanowiliśmy wrócić wraz z rodziną do ojczyzny. Przez ten okres nabyłem ogrom wiedzy praktycznej i teoretycznej. Nie jest mi obcy żaden etap produkcji -od strzyżenia do powstania kłębka. Miałem również okazję zobaczyć procesy produkcji różnych włókien w krajach Europy oraz Ameryki Południowej.

Po powrocie do Polski postanowiłem stworzyć markę, z której będę dumny ja sam i będziecie dumni też Wy.

Nasze cele i misja


Naszym głównym celem jest propagowanie rękodzieła z włóczek naturalnych. Bardzo wierzymy w sens tworzenia wzorów dziewiarskich, które ułatwiają i pokazują jak piękne, stylowe i modne projekty można stworzyć własnymi rękoma. Dlatego też, współpracujemy z polskimi twórcami. Wierzymy, że to najlepszy sposób na rozpowszechnianie rękodzieła. 

Za kilka, kilkanaście lat chcemy być liczącą się marką w Europie. W planach jest rozszerzanie bazy kolorystycznej naszych włóczek oraz sukcesywne wprowadzanie nowych typów włóczek. 

W następnym etapie planujemy przeniesienie części produkcji do Polski, co zwiększy naszą konkurencyjność cenową, skróci łańcuch dostaw i przyspieszy reakcje na trendy kolorystyczne.

gabo wool
Fine Highland Wool w kolorze Kurkuma

To lubię i polecam


Wasze ulubione, szczególnie polecane produkty. Co jest w nich wyjątkowego, co je wyróżnia. Produkty, przedsięwzięcia z których jesteście szczególnie dumni i dlaczego.

Na pewno wszystkie nasze włóczki są godne polecenia, lecz na szczególną uwagę zasługuje Eco Baby Brushed, za jej oryginalność. Jest to włóczka szczotkowana. Występuje u nas tylko i wyłącznie w naturalnych, niebarwionych odcieniach runa baby alpaki, co czyni ją jeszcze bardziej delikatną w dotyku. Wprowadzając tą włóczkę chcieliśmy, aby można było ją przeznaczyć na projekty jesienno-zimowe używając 2 nitek, a przy użyciu jednej nitki tworzyć projekty wiosenne. Zaletą tej włóczki jest również jej wydajność oraz szybkość powstawania projektu.

Włóczka „Eco Baby Brushed” od Gabo Wool

Co lubię w mojej pracy

Najbardziej w mojej pracy lubię moment, kiedy widzę, że coś powstaje z naszej włóczki, kiedy przesyłacie zdjęcia gotowych lub w trakcie realizacji projektów, kiedy nadajecie życia i użyteczności naszym produktom. To ogromna radość i naprawdę strasznie to motywuje, bo ktoś zaufał naszym produktom, bo chce stworzyć z nich coś wyjątkowego, coś swojego. 

gabo wool
Fine Highland Wool od Gabo Wool, Gabo Sweter

Marka Gabo Wool powstała, gdyż uważamy, że wśród tylu zagranicznych podmiotów, brakowało właśnie polskiej marki z włóczkami naturalnymi. 

Zdecydowanie lubię to, co robię! Poza tym, myślę sobie, że szkoda byłoby nie wykorzystać swojej wiedzy i umiejętności zdobytych w branży przez tyle lat ☺

Co jest dla mnie ważne

W pracy jak i w życiu szukam ludzi, którym mogę zaufać, na których mogę polegać i z którymi mogę się wzajemnie inspirować. Bardzo ważne w naszej działalności jest również to, aby produkty, które sprzedajemy były zgodne z naszymi przekonaniami i sumieniem. Dlatego też, wszystkie włóczki posiadają certyfikat fairtrade. Sam pracowałem w przemyśle tekstylnym i wiem, jak ciężka to i wymagająca praca. Nie zniósłbym faktu, że przez nasze produkty ktoś jest wykorzystywany w jakikolwiek sposób.

gabo wool
Fine Spune Alpaca , Gabo Wool

W wolnych chwilach

Hmm, wolny czas? Każdą wspólną chwilę staram się spędzać z bliskimi. Żona, dwuletni synek Gabriel (teraz już wiecie skąd nazwa firmy) i pies, to już naprawdę wymagająca ekipa. ☺ Uwielbiamy podróżować, łapać chwile, poznawać nowe kultury, ludzi, zwiedzać piękne miejsca. Poza tym bardzo lubię odpoczywa w kuchni…uwielbiam gotować. 

Plany na przyszłość

Jak widzicie siebie, swoją działalność w przyszłości.

Mamy wiele planów na przyszłość, bliższych i dalszych. Profil naszej firmy daje ogrom możliwości, które z pewnością wykorzystamy.

P.s. Noś się zdrowo!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.